Co je to ten online coaching a proč je tak oblíbený?

Online coaching je založený na komunikaci přes internet. Tedy na jedné straně je trenér, který poskytuje služby v podobě stravovacího plánu a tréninků, zatímco na druhé straně je zákazník, který se podle těchto instrukcí řídí.

V tom lepším případě zde probíhají nějaké týdenní reporty, vzájemná komunikace během týdne a další potřebné věci, které zaručí coachovi dostatek informací a zákazníkovi kvalitní služby.

Proč by online coaching měli zvážit zejména pokročilejší sportovci?

Určitě hned na začátek je důležité zmínit, že online coaching není pro člověka, který doposud bral jako jedinou sportovní aktivitu zvedání Coca Coly u jeho oblíbené reality show.

Do takové spolupráce by se měl pustit člověk, který už má něco za sebou a ví, že hranolky z mekáče nemají stejné kalorické hodnoty jako ty vaše domácí z trouby.

Když už se do online coachingu chcete pustit jako začátečníci…

V rámci pohodlnosti a ušetření zbytečného stresu bych nejdříve vyhledal někoho, kdo se s vámi bude moci sejít, ukázat základní cviky i na živo a vysvětlit nejdůležitější pojmy ve stravě.

Ale! Když budete mít jóó štěstí a narazíte na trenéra, který je kvalitní a nabízí jak online komunikaci, tak i osobní setkání, pak máte vyhráno!

Stejný stravovací a cvičební plán pro všechny bez zájmu o komunikaci? Raději ne..

Většina lidí si řekne, jak je online coaching lehká práce. A podle toho to pak vypadá. Stejně jako coaching face to face má své čerty v krabičce, tak i online coaching pár takových (jedinců) má. 

Online trenér si řekne, že udělá pár jídelníčků, pár tréninkový plánů a má hotovo. Pošle je všem na 5 týdnů, vezme peníze a už se neozve.

Trenér, který vám napíše jídelníček alá brofood ke snídani, obědu a večeři, není člověk, co má dostatek informací na to, aby dělal trenéra, natož online trenéra. Online coaching určitě není pro trenéry, kteří nemají zájem o individuální komunikaci se zákazníky a spolupráci, která bude trvat déle než 5 týdnů.

Jak při výběru online trenéra postupovat ?

 • Ptejte se nejen na stravovací plán a tréninky, ale i na to, jak často budete komunikovat a jak bude probíhat celková spolupráce.
 • Jak často můžete posílat reporty, otázky a videa ohledně tréninků.
 • Jaká je minimální časová doba na spolupráci (pokud je to trenér pouze na měsíc, nebrat! Nebo vy chcete progress jen na měsíc?).
 • Poptat se u jeho svěřenců, jak spolupráce probíhá, a zjistit co nejvíce informací.
 • Jestli má nějaký trenérský kurz (ne ten víkendový, kde se dostává diplom za účast), osobní úspěchy, odchované klienty, jestli se dál vzdělává v oboru, nebo jestli usnul na vavřínech a jede stále praktiky ze staré školy.
 • Jestli si sednete i po lidské stránce. Je potřeba si uvědomit, že budete v pravidelném kontaktu a budete té osobě dávat do rukou to nejcennější, co máte, sami sebe.
Komentáře

 • Věděli jste, že 90% lidí samo déle než 10 dní cvičit nevydrží?  Vstupte do 10 denni výzvy a otestujte, jak na tom jste právě Vy.  Ziskate tréninkový plán a jideníček na dobu 10 denního TESTU a to vše ZDARMA. 

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám zašlu na vložený email informace jak efektivně hubnout nebo se zajímavým obsahem z oblasti fitness a zdravého životního stylu a to zdarma jako odběrateli mých newsletterů. Na newslettery se můžete těšit zpravidla 1-4 x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou Petr Sedláček a řídit se těmito zásadami. zpracování a ochrany osobních údajů.
 • Nejnovější příspěvky
 • Autoři
 • Nejnovější komentáře
  • Archivy
  • Rubriky