Jak si vybrat toho pravého trenéra?

Odhodlal(a) ses cvičit pod vedením osobního trenéra? Výborně, to je krok správným směrem. Bývá ale obtížné si z nepřeberného množství trenérů zvolit toho pravého.

Ze cvičení pod vedením trenéra budete benefitovat jako začátečník i jako elitní sportovec. Trenér vymyslí smysluplný tréninkový plán směřující k výsledku.Zkontroluje správnou techniku provádění cviků, pomůže odstraňovat bolesti a dysbalance, bude vás zásobovat novými cviky a stane se vašim průvodcem ve světě pohybu.

Profese „trenér“ v sobě ve skutečnosti ukrývá několik rolí. Trenér musí být tak trochu:

  • fyzioterapeutem (jeho prací je najít příčiny tvých problémů s pohybovým aparátem a řešit je)
  • lékařem (i některé nemoci souvisejí se stavem pohybového aparátu)
  • výživovým poradcem (protože bez pořádného jídla nedosáhneme takových výkonů a pokroků - nejen v hubnutí nebo nabírání)
  • psychologem (měl by ti být schopen pomoct i s mentální stránkou tréninku, například se zvýšením sebevědomí, minimalizací působení negativních myšlenek na snížení výkonu a podobně)
  • vědcem (pročítání studií o tréninku a výživě by mělo být jeho denním chlebem)
  • kamarádem (trochu s nadsázkou, ale s trenérem by sis měl(a) sednout i v osobnostní rovině a důvěřovat mu)

„Nevhodný" trenér

Rozdělila bych „špatné trenéry“ na dvě skupiny.

První skupina jsou trenéři, kteří jsou špatní pro všechny. To jsou většinou osoby, které si udělaly kurz instruktora fitness v nějaké pochybné trenérské škole, o cvičení se nijak nezajímají a s lidmi cvičí to, co je zrovna napadne. Jejich revírem jsou nepříliš vyhlášené posilovny, ale občas je najdete i v těch známějších (jak se tam dostali, těžko říct). Charakteristickým znakem je půlhodinové vykecávání o ničem, zatímco klienti chodí na páse. Následuje desetiminutové cvičení ve stylu „vystřídej co nejvíc cvičebních pomůcek“ a následně opět chůze na páse. Tréninky vymýšlí až v průběhu dané hodiny a během vaší hodiny stihnou poslat dvacet SMS, vyřídit si telefonát s manželkou a sníst oběd i se zákuskem.

Druhou skupinou jsou trenéři, kteří nejsou vhodní pouze pro vás, zatímco pro někoho jiného můžou být skvělou volbou. To je většinou případ, kdy si s trenérem nesednete buď osobnostně, nebo vám nesedí styl jeho tréninku. Například trenér využívající prvky ze vzpírání nebude vhodný pro ženy třesoucí se už při pohledu na činku, ale může být skvělým trenérem pro slečnu, kterou vzpírání baví.

Jak poznat dobrého trenéra?

Diagnostika a postupnost.
Opravdový trenér ti vždy před zahájením tréninkového programu udělá diagnostiku, screening nebo něco tomu podobného. Jen díky tomu zjistí, jestli je u tebe vše správně rozvinuto, kde máš případné nedostatky v mobilitě, dysbalance a podobně. Bude se zajímat o tvůj zdravotní stav, prodělané nemoci, dřívější pohybovou aktivitu, stravu, trávení volného času.

Při následném sestavování tréninkového plánu by vždy měly být na prvním místě výsledky diagnostiky, až potom tvé cíle. Pokud například přijdeš s tím, že chceš zvedat 200 kg na mrtvý tah, ale nemáš dostatečně zpevněný střed těla a nezvládáš správně aktivovat hýždě, musíme tě prvně naučit tyto dvě věci a až potom začít vůbec s něčím, co připomíná mrtvý tah. Pro mnoho klientů je toto těžké zkousnout a raději si najdou někoho, kdo s nimi bude tahat těžké mrtvoly od prvního tréninku. Zkus se přes toto přenést a věř tomu, že díky postupnému navyšování obtížnosti a zdravotnímu funkčnímu tréninku se dostaneš mnohem dál (budeš zvedat rakety a ještě k tomu budeš zdravý(á).

Aktivní zájem o sport.
Sám trenér by se měl nějakým způsobem hýbat (pokud mu to zdraví dovoluje) a sportu, který trénuje, se věnovat alespoň v minulosti (to platí hlavně u specializovaných trenérů, např. triatlonových, plaveckých…).

Neustálé dotazování.
Ptá se tě trenér pořád: Jestli vidíš výsledky, jestli tě něco bolí, táhne, jak se cítíš po minulém tréninku, jak se cítíš dnes, co jsi jedl(a) nebo jaký byl tvůj víkend? Neber to jako výslech, všechny tyto otázky slouží k vylepšení trenérské služby. Ptej se i ty. Proč cvičíme tohle? K čemu mi je tohle? V čem mě tohle posune, zlepší? Proč mám tuhle váhu a dělám tolik opakování? Správný trenér je vždy schopen odpovědět a za tvůj zájem o trénink je upřímně rád.

Recenze klientů.
Ideální je, pokud má trenér webové stránky a můžeš si na nich přečíst i „recenze“ od jeho bývalých či aktuálních klientů. Pokud stránky nemá, stačí se ve fitness centru poptat či se zeptat přímo trenéra na kontakt na některého z klientů. Pokud si je trenér svou kvalitou jistý, neměl by to pro něj být problém.

Certifikáty, ale…
V tomto případě bohužel neplatí „čím více, tím lépe“. Každý trenér by měl mít certifikát instruktora fitness (v naší zemi je to podmínka pro trenérskou živnost). Pak by se měl ve svém oboru i nadále rozvíjet. Záleží pak spíš na kvalitě kurzů a seminářů, které trenér absolvuje, jestli mu dají i něco jiného než další „certifikát o účasti“ do vitrínky slávy.

Mnoho kvalitních trenérů se raději věnuje samostudiu prostřednictvím knih, podcastů, webinářů apod., takže počet certifikátů rozhodně není hlavním ukazatelem trenérovy kvality.

Tréninkový plán na míru.
Trenér by měl tréninky sestavovat přímo na míru dle tvé kondice, zdravotního stavu a podobně. Individualizace je hlavní výhoda osobního tréninku oproti lekcím. Pokud přijdeš na trénink a vidíš trenéra s jiným klientem cvičit do puntíku přesně to, co jste spolu cvičili včera, zbystři. Zároveň platí, že by trenér měl tréninky sice plánovat dopředu, ale měl by být schopen je dle aktuální potřeby upravit (například pokud tě bolí ruka, cítíš se unavený(á)…).

Osobnost.
Jeden z velmi důležitých bodů. Sebelepší a sebeuznávanější trenér pro tebe nebude dobrý, pokud ti osobnostně nesedne. Přijde ti tvůj trenér divný, příliš přísný, negativní, necítíš se v jeho přítomnosti dobře?

 

Jmenuji se Petr Sedláček

Mou prací je pomáhát lidem, aby se cítili v životě fit a plní energie.

10 let práce jako kondiční trenér ,15 let praxe s výživou a činskou dietikou, 10 let aplikované psychologie

Celoživotní trénik bojového umění a práce na sobě, která vychází i zmého příběhu a nikdy nekončí

Můj příběh...

Pochopil jsem 3 důležité věci ....

Život je otázkou priorit. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem pochopil tři podstatné věci, které vedou k naplněnému a zdravému životu. Pokud hledáte jak fyzickou, tak psychickou rovnováhu, sport a zdravý životní styl vás k ní dovedou. Mým velkým vzorem je můj čínský mistr Qin Ming Tang, který mě velmi v mém životě inspiroval a za toto setkání jsem vděčný. Možná trocha čínské a moderní magie bude skvělou inspirací i pro vás a váš život.

Vždy jsem na tom nebyl tak dobře jako dnes. Vážil jsem přes 110 kg a trpěl  depresemi. Nevěděl jsem, co si počít se životem. Nedokázal jsem si ani zavázat  tkaničku přes své obézní břicho. Bylo to peklo. K tomuto všemu jsem se dopracoval samozřejmě pozvolně tak jako každý, kdo celé dny vysedává dlouho v práci a jediný jeho relax je dobré jídlo a televize. Života si začínáme vážit většinou až ve chvílích, kdy umíráme. Před 20 lety, tak jako každý mladý člověk, jsem hledal sám sebe a výsledek byly hesla typu „Tělo má jít do hrobu zhuntované“, „Nikdo nežije věčně“ a podobně.

Je vám to také povědomé?

Jenže jsem si v tu chvíli neuvědomoval, jaké to bude mít následky. Jednoho dne jsem šel s nákupem a musel jsem po cestě vyjít kopec. Pro mě to byl v tu chvíli nadlidský sportovní výkon

V ten okamžik to přišlo. Viděl jsem sebe, před pár lety, kdy jsem se věnoval bojovému umění a stejný kopec, na kterém jsem stál, jsem běhal denně v rámci svého cvičení. Uvědomil jsem si následky svého nezdravého životního stylu. Doma jsem si lehnul unavený do postele a přemýšlel jsem sám nad sebou. Řekl jsem si, že už tohle nikdy nechci zažít. Vzpomínal jsem na dobu, kdy jsem měl kondici a spoustu energie. V tu chvíli jsem se rozhodl vše změnit.

Zavolal jsem svým kamarádům a řekli jsme si, že začneme každý týden plavat. Nakonec jsme chodili plavat denně a moc nás to bavilo, i když jsme zatím neměli žádné výsledky. Postupně jsem se tedy učil, jak správně jíst, cvičit a odpočívat, i když moji kamarádi to už dávno vzdali. Vytrval jsem jen já.

Ve škole nás učí spousty neužitečných věcí. Stejně tomu je, i pokud se pokusíte zhubnout, nebo jen zlepšit své zdraví a kondičku. Názory se většinou liší a dokonce jdou i proti sobě. Bohužel, pokud nejste sportovec se železnou vůlí, tak vám tyto informace nebudou moc prospěšné. Tak jako nebyly prospěšné mým přátelům.

Trvalo mi 4 roky, než jsem přišel na to, proč tak málo lidí uspěje.

Je to prosté, pokud člověk není naučený od dětství železné disciplíně sportovce nebo vojáka, dřív nebo později povolí. Mnoho koučů operuje s motivací a dosahováním cílů její pomocí.

To je podle mě též omezené. Vezměte to selským rozumem, pokud jste fit a nemáte žádné kg navíc, proč byste si nedopřáli nezdravý, pohodlný, životní styl? Klíčem je tedy systém, do kterého se zapojíte trvale.

Díky kolečkům uvnitř systému, jako jsou trenéři, maséři a výživoví specialisté, budete udržovat své tělo v kondici.

V Číně není moc obézních lidí a nejsou tam ani lidé tak výrazně nemocní jako u nás. V čínské medicíně existuje totiž přísloví, že jen špatný lékař léčí pacienty.

Díky tomuto pochopení jsem se i já osobně zapojil do celoživotního sportovního programu kultivace těla i mysli a stal jsem se doživotním žákem bojového umění. Prvky z něj využívám i v práci s klienty. Dnes denně sportuji i několik hodin. Sport a zdravý životní styl je mou vášní. Pravidelně běhám a posiluji. Věnuji se cyklistice a plavání. V zimě jezdím na lyže. Dnes je to vše pro mne velmi snadné. Na začátku jsem si to však neuměl ani představit. Rád se stanu vaším průvodcem na cestě ke zdraví.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

NECHVÁLÍ MĚ JEN MOJE MÁMA, KOUKNĚTE NA TO!

Peťu jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak 30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.
Míša
Začala jsem cvičit před 3 měsíci, kdy jsem se cítila dost unaveně, bolela mě záda, neměla jsem žádnou kondici, stravovací návyky, minimální pohybovou aktivitu...atd. Na doporučení známých jsem vyhledala osobního trenéra Petra, který mi změnil vše mé negativní. V pase (za 3 měsíce) jsem zhubla 8 cm, přes zadek 6 cm, přes stehna 2 cm....myslím, že to mluví za vše! Při tomto tréninku jsem opravdu zhubla, celkově se cítím o mnoho lépe a jsem ráda, že jsem našla svého trenéra na hubnutí. Mohu ho jen doporučit. Péťo, děkuji...
Martina
S Petrem aktuálně spolupracuji déle než půl roku a svého rozhodnutí rozhodně nelituji. Fyzička šla nahoru, záda mě už tolik nebolí a co je podstatné, začal jsem opět mít rád své tělo. Umím se nyní lépe hýbat, dýchat a fyzický pohyb si díky tomu více užívat. Díky změně přístupu k cvičení a úpravě jídelníčku, jsem začal na svém těle poznávat svalové partie, o kterých jsem dříve ani nevěděl. Zpevnění core, posílení hlubokých svalů, získání tělesné rovnováhy a oprava zažitých, většinou špatných, cvičebních návyků. Může vám to vše znít jako klišé, nebo marketingový text, ale mě prostě spolupráce s Petrem baví :). Nepasuje se do role všeználka nebo špičkového sportovce, který kroutí hlavou nad tím, jací právě nyní jste. Naopak, zachoval si pohled a přístup člověka, motivátora a trenéra, který vás vede a pomáhá k dosažení toho, co vy sami chcete dosáhnout. Každý z nás je odlišný, každý z nás má jiná očekávání, jiné cíle. Právě proto je dle mého důležité to, co jsem už uvedl v textu výše. Petr umí naslouchat. Respektuje váš záměr a následně vás k němu vede, směřuje, případně vám dá zpětnou vazbu o reálnosti jeho dosažení. Tak hodně štěstí, radosti a vytrvalosti při dosahování vašich osobních cílů!
LukášCountry Sales Manager at Robert Bosch
Jmenuji se Ruda a jsem mmanažer v oblasti kongresové turistiky Než jsem začal spolupracovat s Petrem, cítil jsem se všeobecně špatně: těžký, vše mne bolelo, cítil jsem se tučně. Váhu jsem primárně neřešil. Řešil jsem spíš pocit a zpevnění těla. Otázkou by tedy asi spíš mělo být kolik tuku jsem sundal. Váhu budu mít předpokládám obdobnou, jen asi méně tuku a více svalové hmoty. V mém životě se změnilo mnoho.  Zdraví, pocit, stravovací návyky, zpevnění těla, zmenšení břicha :). Pomohlo mi to k pocitu, nastartování :). Pak je člověk spolu více spokojen a to se samozřejmě promítá i na okolí.. 🙂 Rád bych vzkázal lidem? Cvičte a zdravě jezte. Pokud budete dodržovat základní lidské principy, budete zdraví a šťastní. Také se to příznivě projeví jak ve vašem pracovním , tak i rodinném vztahu.
Ruda Kinc mmanažer v oblasti kongresové turistiky
Jmenuji se Michaela. Jsem učitelkou přípravné třídy na základní škole. Než jsem vyhledala pomoc trenéra, trápily mě bolesti zad a celková únava. Cvičit jsem začala 1. 5. 2015 a má počáteční váha: 69 kg míry: pas 73, boky 98, stehno 64 cm. Má nynější váha je 57 kg, míry: pas 62, boky 87, stehno 52. Když se teď tak zpětně zamyslím, tak v den, kdy jsem se odhodlala kontaktovat pana Sedláčka, se mi život obrátil o 360°: báječný přístup, ochota a schopnost motivovat a posouvat člověka dál, mě hnala pořád dopředu. Nyní si bez sportu a zdravé vyvážené stravy nedokážu představit ani jediný den. Každý den se cítím plná energie a na bolesti zad už si ani nevzpomenu. Naučila jsem se, že když něco chci, tak budu dělat maximum pro to, aby toho dosáhla. Takže pokud i vy si chcete změnit život, cítit se dobře jak po fyzické, tak i psychické stránce a nedokážete to sami, stačí udělat jeden malý krůček, a to kontaktovat trenéra Petra Sedláčka.
MichaelaUčitelkou přípravné třídy
Jmenuji se Honza Colon a jsem v invalidním důchodu. Zároveň pomáhám lidem se stejnými problémy, jako mám já, v roli laického terapeuta. Na začátku naší spolupráce jsem měl mírnou obezitu a nevyšel jsem ani schody do 5. patra. Na základě Petrových rad ohledně konzumace alkoholu a například důležitým zásadám jíst alespoň 3 až 4 porce jídla denně jsem společně s doporučeným pitným režimem zhubl za tři měsíce 8 kilo. Dnes již vyjdu schody a nemusím čekat na výtah v baráku. Mám více energie a těším se na pondělní florbal, který jsem z vysokou nadváhou nemohl hrát. Petra Sedláčka vřele doporučuji.
Honza ColonTerapeut
Jmenuji se Lucie a jsem studentka a brigádnice, prodávám na stánku. Měla jsem 85 až 86 kg a bolesti zad a s tím související migrény. Za 7 měsíců jsem zhubla 10 kg díky spolupráci s Lucií a Petrem. Přestala jsem mít migrény a mám více energie. Získala jsem sebevědomí a vím, že když něco chci, tak na to mám. Chci vzkázat lidem „Musíte v sebe věřit a nepodceňujte se.“
LucieStudent
Než jsem změnila svůj životní styl, moje váha se vyšplhala na 91 kg. Dnes je moje váha 81 kg. Můj cíl je dosáhnout váhy 75 kg. Tohoto výsledku jsem dosáhla pomocí Petra Sedláčka.Tímto bych chtěla moc poděkovat za podporu, rady a vysvětlení. Velké DÍKY.
Petra Jelenčiaková

Moje výhody a filozofie

Jsem protikladem běžného fitness přístupu. Hodnotím sám sebe podle spokojenosti a výsledků klientů.

Cvičte zdravě a efektivně pod odborným dohledem profesionála a v soukromí svého domova. Vaše mysl se stane stejně pevná, jako vaše svaly. Získáte techniky, jak s myslí pracovat a také se je na vlastní kůži vyzkoušíš. Zatřesete základy  starých návyků a vytvoříte nové. Probudíme vaši motivaci, která nikdy neskončí.

 
Profesionální pomoc, Cvičení online

Jak poznáte, že je to pro vás?

Chcete mít více energie pro život ? 90 % lidí samo cvičit nevydrží a jak zvládáte pravidelně trénovat vy osobně ?

Trenér, Trenér Praha 3, Osobní trenér,online trenér, Trenér Praha

CHCETE JÍST ZDRAVĚ A CVIČIT, ALE NEMŮŽETE SE DOKOPAT?

POTŘEBUJETE TO VZÍT OD PODLAHY A NEHLEDÁTE ČÁSTEČNÁ ŘEŠENÍ?

JSTE V NEUSTÁLÉM PRESU A NEMÁTE MOC ČASU?

NECHCETE A NEBO NEMŮŽETE DOJÍŽDĚT ZA TRENÉREM? NEBO NECHCETE, ABY VÁS NĚKDO OČUMOVAL V POSILOVNĚ?

BOLÍ VÁS ZÁDA Z ČASTÉHO SEZENÍ U POČÍTAČE, NEBO V AUTĚ?

NEDOKÁŽETE UVOLNIT SVÉ TĚLO A ODPOČÍVAT? POTŘEBUJETE SE NAUČIT RELAXOVAT ?

Shodujetese v některých bodech? Pokud ANO, rezervujte si svou úvodní Úvodní LEKCIKONZULTACÍ ...Otestujte trénink. LEPŠÍ CVIČIT ONLINE,NEŽ LEŽET OFFLINE

Není na co čekat,do 3 dnů se ozvu a společně domluvíme vše potřebné pro první lekci. Místo živé lekce je na Praze 3 v soukromém prostoru bez přistupu veřejnosti. 

Nic to nebude stát!
0 Kč
15 min kozultace ZDARMA
Pokud ještě nevíte zda jsem ten pravý trenér pro vás. Domluvte si nezávaznou konzultaci ZDARMA.Není na co čekat. Nic to nebude stát !
REZERVOVAT
Ozvu se do 3 dnů a společně domluvíme vše potřebné.
Chcete první lekci na ŽIVO.
2800 KČ
1200Kč
120 min LEKCE a KUNZULTACE
Společně nastavíme cíl tak, aby byl reálný měřitelný a uvěřitelný pro vás a zároveň i dosažitelný. Společně identifikujeme hlavní překážky, které vám brání abyste dosáhli výsledků. Pokud se rozhodnete pokračovat, vytvoříme společně plán, jak v nejkratší době dosáhnout vašeho cíle zhubnout nebo zlepšit svou kondici. Plán se bude odvíjet od vašich časových možnosti.
REZERVOVAT
Adresa: Slezská 204/69, 130 00 Vinohrady

Každý, kdo otestuje trénik získává bonusový návod "Jak na Motivaci"

BONUS v hodnotě  399,- Kč  zdarma

Pokud se následně rozhodnete pokračovat v jednom s programů, je tato diagnostická konzultace zcela zdarma.

První lekcí to nekončí ale začíná!

Na první lekci získáte vše, abyste mohl/a okamžitě začít. Pak už se vrhneme do práce.
Společný trénink 2x týdně (na živo online). Také vytvoření strategie stravování a systém tréninku. Tak aby vše bylo dlouhodobě udržitelné.

Krok 1
Společně nastavíme cíl
Cíl nastavíme tak, aby byl reálný měřitelný a uvěřitelný pro Vás a zároveň i dosažitelný.Společně identifikujeme hlavní překážky, které vám brání abyste dosáhli výsledků.
Krok 3
První lekcí to jen začíná
Podle výsledku pohybové a zdravotní diagnostiky vytvořit osobní plán na míru,tak aby vám padl jak luxusní zakázkové sako.Mohu garantovat že vás pak ani vaše máma nepozná.Žádné předcvičování se Cindy Crawford to NEBUDE.

Kolik to stojí?

Každý má jiné problémy, také stravovací a časové možnosti tudíž se příprava programu u každého v začátku liší. Tím pádem se liší i cena. Po úvodní konzultaci a diagnostice budu vědět víc.Moje hodina práce začíná na 600 Kč

Kdo vůbec jsi?

Jmenuji se Petr Sedláček a vedu tým profíků který se o tebe postará. Jsem ve svém oboru ten co má jak odborné zkušenosti, ale také jsem si prošlel cestou, na kterou se právě vydáváš.

Pro koho to není?

Skype trenér není pro lidi, kteří očekávají zázraky a rychlé výsledky. Čím rychlejší výsledek očekáváš, tím přísnější režim budeš muset dodržovat a tím méně udržitelný bude. Mým cílem je pomoci ti zhubnout trvale a ne 10 kg za měsíc, jen abys je za další měsíc nabral zpět. Trvalá změna musí být pomalá, postupná a vyžaduje trpělivost. Pokud chceš vidět radikální výsledky a včera bylo pozdě, nebude pro tebe kurz vhodný.

Kolik času kurz zabere?

Je úplně jedno kolik máš momentálně volného času. Razím přístup: “Alespoň něco je vždy lepší než nic.”, proto je možné každou část kurzu přizpůsobit tvým možnostem. Kurz je zaměřen na praktické procvičování drobných úkolů každý den, které zaberou 5-20 minut a přidávají se postupně, abys vše zvládl/a. Navíc se jako první zaměříme na to, aby sis byl schopný/a udělat víc času.

Zamysleme se, vždyť přece člověk, který má více energie, dělá posléze lepší rozhodnutí, což se projeví v jeho  životě na všech úrovnich .