Kateřina Pavlíková

Psycholog: Specialista na metodu Životních map

Metoda Životní mapy

Životní mapy jsou pro mě synonymem absolutní svobody. Dávají možnost rychlou, nezatěžující a hravou formou nahlédnout do pravé podstaty problémů, které nám brání žít život, jaký bychom chtěli.

Než mi přišla do cesty tato metoda, žila jsem složitý život. Studovala jsem to, co mě nezajímalo, nechávala jsem se vyčerpávat situacemi a vztahy, které mě zatěžovaly. Ztratila jsem životní vášeň. Nevěděla jsem, kdo jsem a kam chci jít. Životní mapy mě z toho všeho dokázaly vysvobodit. Nyní vědomě utvářím svůj život a těším se z každého dne. Zní to jako klišé, ale nemohu si pomoct. Pokud se toužíte zbavit zátěží a vzít život do vlastních rukou, toto je cesta.

Studuji psychosociální studia v Praze. Konečně obor, který mě zajímá a ještě dál rozšiřuje mé obzory.

Přečetla jsem mnoho knih a navštívila nesčetně seminářů. Mé počáteční nadšení ale vždy brzy vychladlo. Chyběl mi totiž návod, jak to uchopit v mém reálném životě. U této techniky se mi líbí, že zde jde přímo o vás. O váš životní příběh, o vaše negativní vzorce myšlení a i řešení situace je určeno přímo na míru.

Jak životní mapy souvisí s hubnutím?

Velmi úzce. Jsem toho názoru, že člověka nejde dělit na části. Vždy by se k lidskému zdraví mělo přistupovat celostně. Pečovat jak o fyzickou schránku, tak i o psychickou.

Nemám ráda, když se bezhlavě řeší jen následky problému a přehlíží se jejich příčiny. Z toho vyplývá, že veškeré problémy na těle nám jen zrcadlí naše problémy na duši. Tudíž pokud chceme být opravdu trvale zdraví, je třeba nahlédnou i pod pokličku skrytých vzorců myšlení a přesvědčení, která si často neseme z dětství.

Tyto vzorce se odrážejí v našem životním postoji, vůli, sebevědomí i sebelásce. A jak může tělo dobře spalovat a fungovat, když člověk není ve spojení sám se sebou a nevnímá se…?