Petr Sedláček 

Průvodce změnou životního stylu 

 • 15 let práce jako kondiční trenér
 • 15 let praxe s výživou a čínskou dietikou
 • 10 let aplikované psychologie
 • Celoživotní trénink bojového umění a práce na sobě, která vychází i z mého příběhu a nikdy nekončí

Moji prací je pomáhát lidem, aby se cítili v životě fit a plní energie.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

fitness trenér online

Můj příběh...

Vždy jsem na tom nebyl tak dobře jako dnes. Vážil jsem přes 110 kg a trpěl depresemi. Nevěděl jsem, co si počít se životem. Nedokázal jsem si ani zavázat tkaničku přes své obézní břicho. Bylo to peklo. K tomuto jsem se dopracoval samozřejmě pozvolně tak jako každý, kdo celé dny vysedává dlouho v práci a jediný jeho relax je dobré jídlo a televize. Života si začínáme vážit většinou až ve chvílích, kdy umíráme. Před 20 lety, tak jako každý mladý člověk, jsem hledal sám sebe a výsledek byly hesla typu
„Tělo má jít do hrobu zhuntované“, „Nikdo nežije věčně“ a podobně.

Je vám to také povědomé?

Jenže jsem si v tu chvíli neuvědomoval, jaké to bude mít následky. Jednoho dne jsem šel s nákupem a musel jsem po cestě vyjít kopec. Pro mě to byl v tu chvíli nadlidský sportovní výkon

V ten okamžik to přišlo. Viděl jsem sebe, před pár lety, kdy jsem se věnoval bojovému umění a stejný kopec, na kterém jsem stál, jsem běhal denně v rámci svého cvičení. Uvědomil jsem si následky svého nezdravého životního stylu. Doma jsem si lehnul unavený do postele a přemýšlel jsem sám nad sebou. Řekl jsem si, že už tohle nikdy nechci zažít. Vzpomínal jsem na dobu, kdy jsem měl kondici a spoustu energie. V tu chvíli jsem se rozhodl vše změnit.

Zavolal jsem svým kamarádům a řekli jsme si, že začneme každý týden plavat. Nakonec jsme chodili plavat denně a moc nás to bavilo, i když jsme zatím neměli žádné výsledky. Postupně jsem se tedy učil, jak správně jíst, cvičit a odpočívat, i když moji kamarádi to už dávno vzdali. Vytrval jsem jen já.

Ve škole nás učí spousty neužitečných věcí. Stejně tomu je, i pokud se pokusíte zhubnout, nebo jen zlepšit své zdraví a kondičku. Názory se většinou liší a dokonce jdou i proti sobě. Bohužel, pokud nejste sportovec se železnou vůlí, tak vám tyto informace nebudou moc prospěšné. Tak jako nebyly prospěšné mým přátelům.

Trvalo mi 4 roky, než jsem přišel na to, proč tak málo lidí uspěje.

Je to prosté, pokud člověk není naučený od dětství železné disciplíně sportovce nebo vojáka, dřív nebo později povolí. Mnoho koučů operuje s motivací a dosahováním cílů její pomocí.

To je podle mě též omezené. Vezměte to selským rozumem, pokud jste fit a nemáte žádné kg navíc, proč byste si nedopřáli nezdravý, pohodlný, životní styl? Klíčem je tedy systém, do kterého se zapojíte trvale.

Díky kolečkům uvnitř systému, jako jsou trenéři, maséři a výživoví specialisté, budete udržovat své tělo v kondici.

V Číně není moc obézních lidí a nejsou tam ani lidé tak výrazně nemocní jako u nás. V čínské medicíně existuje totiž přísloví, že jen špatný lékař léčí pacienty.

Díky tomuto pochopení jsem se i já osobně zapojil do celoživotního sportovního programu kultivace těla i mysli a stal jsem se doživotním žákem bojového umění. Prvky z něj využívám i v práci s klienty. Dnes denně sportuji i několik hodin. Sport a zdravý životní styl je mou vášní. Pravidelně běhám a posiluji. Věnuji se cyklistice a plavání. V zimě jezdím na lyže. Dnes je to vše pro mne velmi snadné. Na začátku jsem si to však neuměl ani představit. Rád se stanu vaším průvodcem na cestě ke zdraví.

Stačí pochopit 3 důležité věci...

Život je otázkou priorit. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem pochopil tři podstatné věci, které vedou k naplněnému a zdravému životu. Pokud hledáte jak fyzickou, tak psychickou rovnováhu, sport a zdravý životní styl vás k ní dovedou. Mým velkým vzorem je můj čínský mistr Qin Ming Tang, který mě velmi v mém životě inspiroval a za toto setkání jsem vděčný. Možná trocha čínské a moderní magie bude skvělou inspirací i pro vás a váš život.

 • 1
  Poznej sám sebe a své tělo
 • 2
  Nikdy se nevzdávej
 • 3
  Tvoje priority tvoří tvůj život
Trenér ,Trenér Praha 3, Osobní trenér, online trenér

Papíry různého druhu...

 • Trenérská škola Petra Stacha Mistra Evropy v kulturistice
 • Osobní trenér kondičního posilování
 • Instruktor kondičního posilování
 • Trenér fitness
 • Trenér na závěsných a kluzných systémech TRX, flowin
 • Výživový specialista
 • Kurz NLP (neurolingvistické programování)