Sportem k trvalé invaliditě aneb co je to přetrénování

Každý z nás je možná tak trochu netrpělivý. Jenže méně je někdy více a to především jedná-li se o výsledky v posilovně. Někdy je velmi tenký led mezi cvičením, které zdraví opravdu přináší a denním drilem, kdy lidé často extrémně posouvají své hranice důsledkem nadvlády jejich ega. Překonávání přetrénovanosti vede k vážným trvalým následkům. Pokud člověk odmítá zpětnou vazbu od svého těla počínajíc únavou, někdy až totální vyčerpaností, velké změny nálad, nesoustředěnost, bolesti hlavy a pak špatný pocit z toho že vlastně makám málo. Stop!!!Sportem k trvalé invaliditě aneb co je to přetrénování Je čas na pauzu a to pořádnou! Dřív nebo později se tělo stejně samo vypne buďto pomocí nemoci nebo jinou formou, aby vás donutilo k odpočinku. Zkuste se pak zamyslet nad tím, co vás v těchto chvílích ovládá a jestli je to opravdu to co chcete? Co vás žene kupředu do propasti, že přestáváte vnímat signály vašeho těla. Není to snad ego? Ego co vás vždy nabádá k vlastní destruktivitě, soupeření, překonávání a pod… Pokud chcete být zdravý a mít z tréninku opravdu užitek dejte svému tělu prostor pro odpočinek a regeneraci. Váš výkon zvedne a naplno.

Komentáře

  • Věděli jste, že 90% lidí samo déle než 10 dní cvičit nevydrží?  Vstupte do 10 denni výzvy a otestujte, jak na tom jste právě Vy.  Ziskate tréninkový plán a jideníček na dobu 10 denního TESTU a to vše ZDARMA. 

    Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám zašlu na vložený email informace jak efektivně hubnout nebo se zajímavým obsahem z oblasti fitness a zdravého životního stylu a to zdarma jako odběrateli mých newsletterů. Na newslettery se můžete těšit zpravidla 1-4 x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou Petr Sedláček a řídit se těmito zásadami. zpracování a ochrany osobních údajů.
  • Nejnovější příspěvky
  • Autoři
  • Nejnovější komentáře
    • Archivy
    • Rubriky