5 tipů jak na překyselení organismu z Vánoc

 

S překyselením je možné bojovat na několika úrovních. To nejlepší, co můžeme udělat, je zařadit kouzelné slovo „prevence“ do svého každodenního slovníku a nastartovat proces dlouhodobých změn, jejichž cílem bude rovnováha v mysli i těle. Ale – snadno se říká, hůř dělá. Mít pod kontrolou stres je celoživotní výzvou, obzvlášť v prostředí dnešního hektického světa. Pomáhat mohou různé formy pohybové aktivity a relaxace jakéhokoli původu. Se stravou už taková potíž být nemusí (i když ve skutečnosti je). Základem pro udržení acidobazické rovnováhy v provozuschopné normě je dodržování několika málo jednoduchých pravidel:DSC_0001

 1. Na překyselení má velký vliv objem stravy. Tedy velikost porcí, které se snažíme „natlačit“ do žaludku. V tomto směru se tedy vyplácí jít cestou střídmosti, neboli snažit se držet přísloví našich babiček – jez do polosyta, pij do polopita.
 2. Dalším důležitým faktorem v oblasti stravy je pitný režim. Jen krátce pro zamyšlení – chlor ve vodě, jakékoli jednoduché cukry (sladidla), aditiva (nejčastěji konzervanty a barviva), alkohol, káva – to jsou všechno faktory, které nás vedou v průběhu metabolismu ke kyselým reakcím. Řešením je tedy pít čistou filtrovanou vodu, bylinkové čaje, lisované zeleninové šťávy.
 3.  Protože je součástí acidobazických dějů v těle i příjem antioxidantů, je rozumné zařazovat pravidelně do stravy čerstvé zdroje ovoce a zeleniny. Navíc se vyplácí z těchto potravin lisovat i šťávy, které jsou de facto koncentrovaným zdrojem těchto látek.
 4. Jelikož se bavíme o překyselení, je potřeba si uvědomit, že i základní živiny, jako jsou cukry, tuky a bílkoviny, mají na stav acidobazické rovnováhy nemalý vliv. To znamená, že přebytek těchto složek ve stravě negativně zasáhne i do námi diskutovaných pochodů. Příliš mnoho jakýchkoli sladkostí, přebytek masa, vajec nebo mléčných výrobků (mléka, jogurtů či sýrů) – to všechno jsou „detaily“, které rozhodují o tom, jakým způsobem budeme přetěžovat systémy v našem těle, které mají na starost udržování rovnováhy na acidobazické úrovni.
 5. Bezpochyby se nevyhneme možnosti pomoci si užíváním doplňků stravy, které si dělají nároky na potlačení okyselujících reakcí v těle. Vždy má význam se zaměřit na takové, které obsahují antioxidanty, jejichž klíčovou schopností je eliminovat volné radikály v těle (tedy sloučeniny s agresívní schopností vytvářet kyselé prostředí).Překyselení Trener Hubnutí

 

Vánoce čisté a bílé jako sníh,v životě jen radost, štěstí, zdraví, smích,silvestrovskou náladu a dobrou pohodu,přejí

Petr a Lucie

Komentáře

 • Restartuj své tělo!

  Je vám 30 - 40 let, dřepíte v kanclu a moc se nehýbete.Roste vám břicho a bolí vás záda. Nemáte dost energie pro život a vnoci špatně spíte ? CVIČTE KDEKOLIV, KDYKOLIV A NEDĚLEJTE TO BLBĚ. JE LEPŠÍ CVIČIT ONLINE,NEŽ LEŽET OFFLINE.90 % lidí samo cvičit nevydrží, vy mezi nimi nebudete.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Petr Sedláček 

   

  Život je otázkou priorit. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem pochopil tři podstatné věci, které vedou k naplněnému a zdravému životu. Pokud hledáte jak fyzickou, tak psychickou rovnováhu, sport a zdravý životní styl vás k ní dovedou. Mým velkým vzorem je můj čínský mistr Qin Ming Tang, který mě velmi v mém životě inspiroval a za toto setkání jsem vděčný. Možná trocha čínské a moderní magie bude skvělou inspirací i pro vás a váš život.