Potraviny, které je potřeba jíst před tréninkem

Získejte maximum ze svého tréninku. Cvičit s prázdným žaludkem není zrovna nejlepší nápad. Aby byl trénink efektivní, je třeba se ujistit, že tělu byla dodána kombinace sacharidů, které zajistí přísun energie při nahubnutí-ohněmmáhavém cvičení a proteinů, které poté regenerují svaly. Mezi lidmi, kteří se pokoušejí zhubnout, panuje mýtus o tom, že nemají jíst ani před tréninkem a tím se zbaví o to více tuku, pravdou je že tělo může stávkovat a naopak nespálí nic.

Poučka zní že tuk se pálí v sacharidovém ohni.

 • Banány jsou velmi bohaté na rychlé sacharidy, které vám dodají “p
  alivo” potřebné pro trénink. Doplní také zásoby potasia, které zajišťuje správnou funkci svalů a nervů.  Pro lidi, kteří cvičí hned ráno a snídani vynechávají je banán tou nejlephubnutí-banánší volbou, po tréninku je v tomto případě důležité se do půl hodiny nasnídat.
 • Vločky jsou úžasným zdrojem vlákniny, která zajišťuje rovnoměrný přísun sacharidů do krevního řečiště a tím pádem stabilní přísun energie během cvičení. Dnes nejdete spoustu receptů na vločkové svačinky plné vlákniny a proteinů.
 • Kofein vám dodá energii potřebnou k výkonu, zažene únavu a zvýší tempo spalování tuku. Kávu je doHubnutí-kávabré zařadit právě před tréninkem, nastartuje vás a cvičení získá ty správné obrátky.
 • Ovocné koktejly jsou skvělou svačinkou před tréninkem, protože obsahují vysoce kvalitní proteiny, jsou rychle stravitelné a take mají klíčovou kombinaci jednoduchých a složitých sacharidů. Ty jednoduché vám dodají energii na prvních 15 až 20 minut, zatímco složité splní svou úlohu později. Společně takto zajistí stabilní přísun energie při běžném tréninku.
 • Cizrna je neuvěřitelně jednoduchá svačinka, která nevyžaduje žádné vaření, pokud jí máte v plechovce. Stačí sníst čtvrt hrnku cizrny ochucenou například citrónem. Tato porce vám zajistí 10 gramů proteinů, 30 gramů sacharidů a téměř 9 gramů vlákniny.
 • Tuk obsažený ve vaječném žloutku je tráven pomalu a proto je pravděpodobné, že způsobí nadýmání nebo se budete cítit pomalejší v průběhu cvičení. Proto jsou vaječné bílky mnohem lepší variantou před tréninkem. Jeden vaječný bílek dodá kolem 4 gramů protein a žádný tuk.
 • Toto je skvělá varianta pokud máte pouhých pár minut před tréninkem. Je to lehká svačinka a jednoduché sacharidy vám zajistí okamžitý přísun energie  bez toho, aby se zatížilo vaše trávení. Zkuste sušené meruňky, švestky, fíky nebo datle.
 • Celozrnný chléb dodá vašemu tělu vlákninu a zajistí stabilní uvolňování energie v průběhu cvičení. Pokud si jej namažete marmeládou, dodáte tím zároveň rychlé sacharidy, pro okamžitý přísun energie.
 • Jestliže máte naplánovaný trénink po obědě nebo večeři, budete nejspíš chtít, aby jídlo nebylo těžké, obsahovalo minimum tuku a zajistilo vám přísun snadno využitelné energie. Složité sacharidy v hnědé rýži pomáhají udržet energii zatímco kuře nebo tofu dodá proteiny k regeneraci svalů po tréninku. Určitě byste měli vynechat těžká jídla, která se déle tráví a mohla by vám při cvičení působit nepříjemnosti.
 • Řecký jogurt obsahuje téměř dvojitou porci proteinů oproti běžnému jogurtu a také asi polovinu cukru. Jogurt představuje lehce stravitelnou svačinku. Pokud by jste chtěli zvolit mléčný product s vyšším podílem proteinů, nabízí se sýr cottage.

 

Komentáře

 • Věděli jste, že 90% lidí samo déle než 10 dní cvičit nevydrží?  Vstupte do 10 denni výzvy a otestujte, jak na tom jste právě Vy.  Ziskate tréninkový plán a jideníček na dobu 10 denního TESTU a to vše ZDARMA. 

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám zašlu na vložený email informace jak efektivně hubnout nebo se zajímavým obsahem z oblasti fitness a zdravého životního stylu a to zdarma jako odběrateli mých newsletterů. Na newslettery se můžete těšit zpravidla 1-4 x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou Petr Sedláček a řídit se těmito zásadami. zpracování a ochrany osobních údajů.
 • Nejnovější příspěvky
 • Autoři
 • Nejnovější komentáře
  • Archivy
  • Rubriky